Dhitë e egra shpëtojnë qendrën shëndetësore nga falimentimi, #kuriozitete

0
26
Gjigandi

E kujt mund t’ia merrte mendja se një tufë dhish mund të shpëtonte një qendër shëndetësore nga falimentimi.

Pikërisht kjo ka ndodhur në qytetin e Llanduno në pjesën veriore të Uellsit, ku një tufë dhish zbritën nga mali dhe mbushën rrugët e këtij qyteti gjatë periudhës së izolimit total.

Kjo ndihmoi qendrën St David që të ngrejë një fond prej 50 mijë paundësh duke i shpëtuar kështu dhe falimentimit.

Në muajin mars këto dhi u bën sensacion në rrjet pas videove të publikuara nga banorët vendas.

Qendra shëndetësore St, David e shfrytëzoi këtë moment duke shitur rreth 3 mijë bluze dhe 500 çanta me fotot e stampuara të dhive.

Sipas asaj që shkruan BBC, ato shitën bluze në shumë shtete të botës nga Kanadaja, Australia dhe Japonia dhe njoftojnë se do ta zgjerojnë biznesin e tyre me lodra dhe gota të stampuara.

Ata shpresojnë që deri në fund të këtij viti të arrijnë shumën e 100 mijë paundëve.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu