Dalin të dhënat e Gledis Nanos, hakerat kanë piratuar edhe kompjuterat e policisë

0
Gjigandi

Faqja e hakerave Homeland Justice, ka publikuar të dhënat e ish-kreut të Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

 

Aty jepen të dhëna mbi familjen e Nanos, por edhe hyrje-daljet e ish-kryepolicit në vend, që nga pikat kufitare tokësore dhe deri tek ato ajrore.

Në një kohë që kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nuk ka rrjedhje serioze të dhënash, vjedhja e informacioneve nga ish-kreu i policisë së shtetit është dëshmi e përmasave që ka marrë skandali në fjalë.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu