Besir Alili, mundës më i mirë në turneun “Margaritari i Maqedonisë”

0
5
Gjigandi

Besir Alili, mundës më i mirë në turneun “Margaritari i Maqedonisë”!

Më qytetin e Radovishit u organizua turneu ndërkombëtar në mundje për senior, “Margaritari i Maqedonisë”.

Besir Alilit nga KM Liria i takoi epiteti i mundësit më të mirë vendor. 19 vjeçari nuk kishte probleme për t’u shpall kampion në kategorinë deri më 61 kg.

Kampion u shpallën edhe dy mundës tjerë të klubit Liria, Muhamed Feruki (65 kg) dhe Fati Vejseli (70 kg), ndërsa me medalje të argjendtë u kurorëzua Uvejs Fejzullahu në kategorinë deri më 125 kg.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu