Alegri merr frymë lirisht, dy yjet e Juventusit rikthehen në muajin tetor

0
Gjigandi

Juventusi e di mirë se duhet të rikthehet sa më shpejt të bëjë Juventusin dhe për këtë një ndihmë jo e vogël pritet t’i vijë nga dy prej lojtarëve kryesorë të skuadrës.

Pol Pogba e Federiko Kieza kanë qenë mungesat e mëdha të bardhezinjve në këto javë të para të sezonit, por Alegri tashmë mund ta shikojë gotën gjysmë plot, pasi si francezi dhe italiani priten t’i bashkohen organikës më shpejt nga ç‘ishte parashikuar.

Optimizëm ka kryesisht për Pogbanë, që pas operacionit në gju në fillim të muajit, mund të jetë i gatshëm për atë që pritet të jetë ndeshja më e rëndësishme e Juves, ndaj Benfikës në Champions League më 25 tetor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu