-1 C
Tirana, AL
Thursday, November 23, 2017

Clinton dhe Kaine do të mbajnë fjalim para njerëzve në Manhattan

Hillary Clinton do t’ju drejtohet sot mbështetësve dhe stafit nga Hoteli New Yorker në Manhattan. Fjalimi është një lloj lamtumire për njerëzit...

Trump kërcënon Meksikën me trupat ushtarake

Presidenti Donald Trump ka kërcënuar me anë të një telefonate, homologun e tij meksikan, se do të dërgojë ushtrinë amerikane për t’u...

Trump jep premtim të madh, do t’i pajtojë Izraelin e Palestinën

Presidenti i sa po zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka deklaruar sot se do t’i pajtojë Izraelin dhe...

Anglia me universitetet më të shtrenjta në botë

Studimi i Organizatës Ndërkombëtare për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim OECD ka treguar se Anglia ka tarifat më të larta të shkollimit universitar...

FBI parandalon një sulm terrorist të ngjashëm me atë në Nisë

FBI ka njoftuar se ka arrestuar sot në Nju Jork një të dyshuar, i cili ishte përpjekur të ofronte mbështetje për Shtetin...

Italia shënon numër rekord migrantësh

Numri i migrantëve që kanë arritur në Itali nga Afrika Veriore është rritur në nivelin më të lartë, të regjistruar ndonjëherë. Ministria...

Nju Jork, forum mbi sfidat e globalizimit

Në kuadrin e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork të mërkurën, udhëheqës botërorë të bizneseve dhe politikës u...

Irak: Në dy shpërthime 21 të vrarë

Nga dy shpërthime të ndara vetëvrasëse me bombë, në dy qytete në veri të Irakut, janë vrarë të paktën 21 persina dhe...

ISIS humbi një të katërtën e territorit gjatë vitit 2016

I ashtuquajturi Shteti Islamik (ISIS), ka humbur pothuajse një të katërtën e territorit të saj në vitin 2016, në bazë të analizave...

Kina ndalon tregtimin e fildishit deri në fund të 2017

Kina ka njoftuar ndalimin e të gjithë aktivitetit të tregtimit dhe përpunimit të fildishit deri në fund të vitit 2017. Grupet...

Stay connected

0FansLike
704FollowersFollow
4,148SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Duket shaka, Por ju nuk e njihni fare mollën | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.