Zjarr i madh në fabrikën e peletit në Maliq, ja çfarë raportohet

0
26
Gjigandi

Një zjarr i madh ka përfshirë fabrikën e peletit në Maliq.

Sipas raportimeve të para, zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe në fabrikë, ku shihen dhe shtëllungat e tymit.

Mësohet se si pasojë e flakëve, janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Njoftimi i Policisë:

Maliq/Informacion paraprak

Më datë 21.06.2022, rreth orës 13:30, në qytetin e Maliqit, ka rënë zjarr në një fabrikë të prodhimit të peletit. Si pasojë e flakëve, janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e zjarrfikëses të cilat po bëjnë të mundur shuarjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu