Zbulohet shkaku i helmimit te 60 nxenesve ne shkollen e Postribës – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Pesë ditë pas ngjarjes së pazakontë ku mbi 60 nxënës përfunduan në spital nga helmimi, kampionët e marrë nga DSHP Shkodër për analizë sipas burimeve mediatike kanë nxjerrë se shkaku i cili u helmuan nxënësit ka qenë prezenca e Salmonelës në ushqimit e konsmuar.   Si fillim u raportua për 19 nxënës që u paraqitën me të vjella, temperaturë dhe me marrje mendsh në spital, por situata është bërë çdo orë dhe më e rëndë. Nxënësit e helmuar ishin të gjithë në shkollën “Adem H|axhia” në Postribë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu