Zbulohet mesazhi i fundit që Ervis Martinaj i ka dërguar familjarëve: Bëni kujdes se…

0
Gjigandi

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me Ervis Martinaj i kërkuar nga Interpoli për vepra të ndryshme penale, prej 2013-ës.

“Kini kujdes se do ketë kontrolle”, është mesazhi që Martinaj i ka dërguar familjarëve përmes personave me të cilët shoqërohej.

Ditën e sotme, 11 gusht 2022 në komisariatin e policisë ka mbërritur një denoncim i pazakontë ku xhaxhai i Martinajt kërkon ndihmën e bluve për gjetjen e nipit të tij të shpallur në kërkim prej 9 vitesh. Është hera e parë që një person në kërkim ndërkombëtar humb kontaktet dhe me të afërmit dhe policia është në një situatë të vështirë.

Mësohet se është ngritur një grup i posaçëm hetimor për rastin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu