Vdekja e Dwamena, Prokuroria e Durrësit merr në pyetje mjekët e ekipit të Egnatias

0
Gjigandi

Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet kryesisht për ngjarjen e së shtunës, ku humbi jetën sulmuesi i ekipit të Egnatias Raphael Dwamena.

Ai humbi ndjenjat në fushë në sfidën kundër Partizanit.

Janë marrë në pyetje edhe mjekët e ekipit, personali autoambulancës dhe mjekët e spitalit në Kavajë.

Trupi pajetë i futbollistit ganez ndodhet në Tiranë dhe i është nënshtruar autopsisë mjeko-ligjore.

 

RonaTyra

j.l./ ABC24.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu