Ushtroi dhunë ndaj nuses, vjehrra përfundon në komisariat

0
Gjigandi

Një grua ka rënë në pranga e policisë në Deçan të Kosovës, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë pikologjike ndaj nuses.

Policia e Kosovës ka bërë me dije se vjehrra është liruar pas marrjes në pyetje me vendim të prokurorit.

Ndërkohë, gruaja do të hetohet në gjendje të lirë për akuzat e bëra nga nusja.

Njoftimi i policisë: 

Deçan 17.09.2022 – 16:00. Është arrestuar e dyshuara femër kosovare, pasi që ka ushtruar dhunë psikike ndaj rejës së saj viktimës femër kosovare. Me vendim të prokurorit pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu