U akuzua për shkelje pabarazie në tendera, dënohet me 2 vite e 4 muaj burg ish-krybashkiaku i Lushnjës Fatos Tushe

0
15
Gjigandi

Ish-kryebashkiaku i Lushnjës Fatos Tushe është dënuar me 2 vite e 4 muaj burg pasi është shpallur fajtor për akuzën e korrupsionit, pas ka shkelur pabarëzinë në një tender.

Në pretencë, Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion SPAK fillimisht kërkoi dënimin me 5 vite burg për Tushen. Por për shkak të gjykimit të shkurtuar ish-kryebashkiakut iu reduktua dënimi në 3 vite e 4 muaj dhe GJKKO në fund ë dënoi me 2 vite e 4 muaj burg.

Gjithashtu Tushes i është ndaluar që për 5 vite të mos ushtrojë detyra publike.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu