Tubimi i 8 dhjetorit/ Presidenca jep detaje: Dialog për mbrojtjen e demokracisë dhe Kushtetutës

0
103
Gjigandi

Para pak minutave presidenca njoftoi se me datë 8 dhjetor do të mbajë një tubim mbarëpopullor me synim nisjen e një dialogu me Shqipërinë.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1508592105648-0’); });

Zëdhënësi Tedi Blushi me anë të një njoftimi në rrjetin social facebook ka dhënë disa detaje rreth këtij tubimi.
Sipas Blushit ky dialog ka për qëllim mbrojtjen e demokracisë dhe Kushtetutës. Zëshënësi i presidentit gjithashtu shtoi së këtë deialog të presidentit Meta me shqiptarët nuk mund ta ndalë askush.
Ja postimi i plotë:
Të dashur kolegë gazetarë,
Interesimit tuaj të jashtëzakonshëm, për të mësuar sa më shumë detaje rreth tubimit mbarëpopullor të thirrur nga Presidenti i Republikës Sh.T.Z ILIR META, në 8 dhjetor 2019, në DITËN E RINISË, ju sqaroj se:
Nisja e Dialogut të Presidentit META me Shqipërinë ka për qëllim mbrojtjen e Demokracisë dhe Kushtetutës!
Dialogun e Presidentit META me shqiptarët nuk mund ta ndalë ASKUSH, deri në zbatimin e detyrimit kushtetues për Referendumet.
JEMI TË VENDOSUR DERI NË FUND: DEMOKRACINË NUK E JAPIM ME KONCENSION!
TANI VETËM DEMOKRACI DIREKTE!
TANI VETËM REFERENDUM!
SHQIPËRIA E PARA!
SHQIPTARËT MBI ÇDO GJË

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu