Tërmet i fortë në Peru ja ku ishte epiqendra, dhe sa ballë.

0
9
Gjigandi

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në Peru. Mediat e huaja raportojnë se lëkundjet ishin 7.2 ballë të shkallës rihter.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, thellësia fokale është regjistruar në 211 km. Sakaq, epiqendra u raportua 72 kilometra në veriperëndim të Julianka.

Edhe pse lëkundjet kanë qenë tepër të forta, deri më tani nuk raportohet për ndërtesa të dëmtuara apo njerëz të lënduar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu