“Të fortëve” u priten fijet, çfarë mase do marrin tani ata? (Emrat)

0
Gjigandi

37 persona, mes tyre edhe eksponentë të njohur të krimit janë vënë nën hetim nga policia e Tiranës për vendosjen e 155 kamerave të sigurisë që u sekuestruan gjatë fazës së nëntë të operacionit ‘Fijet’. Mes emrave të njohur të krimit, janë Gjergj Cukalli i njohur ndryshe si ‘i forti i Myslym Shyrit’ dhe Elidon Kotorri, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e tre personave.

Ja disa prej emrave që janë vendosur nën hetim për montim të këtyre kamerave: Baftiar Sufa ; Bajram Gjoshi; Bledar Musaj; Boiken Spahiu; Denis Dervishi; Elidon Kotorri; Ervin Mansaku; Ervis Murati; Florand Karemani ; Florian Dragoni; Gëzim Çelaj; Gjergj Cukali; Igli Selita; Ilir Oshafi; Rigers Krroqi; Valbona Drapi dhe Zenel Gjoshi, Bledar Musaj, Boiken Spahiu dhe Genci Ferhati.

Gjergj Cukali njihet si i ‘forti i Myslym Shyrit’, ndërklohë që Ilir Oshafi ka qenë i dënuar më parë për trafik droge. Elidon Kotorri është dënuar për vrasje të trefishtë për hakmarrje. Genc Ferhati i cili njihet edhe si i “forti i Rrugës së Kavajës”, është një nga personat më të njohur për policinë që e kishte skeduar atë si pjesë të botës së krimit në vitet 1997-2000. Në atë kohë rivaliteti i bandave të djemve të rrugës së Kavajës dhe asaj të Durrësit, për të kontrolluar territorin e shpërndarjes së heroinës dhe kokainës ishte në kulm.

Eksponentët e krimit mund të përdorin tashmë kamerat e vogla të sigurisë, për të mos u vënë re. Teknologjitë e përparuara, kanë bërë të mundur, që kamerat me përmasa vetëm pak centimetra, të garantojnë në të njëjtën kohë kualitet të lartë të imazheve dhe dëgjimit.

 

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu