24.5 C
Tirana
E enjte, 21 Shtator, 2023
Ballina Etiketimet Ushqime

Etiketim: ushqime

Cilat janë përfitimet e vitaminës B12 dhe në cilat ushqime gjendet...

0
Vitamina B12 është e dobishme për trupin, pasi kontribuon në krijimin e rruazave të shëndetshme të kuqe të gjakut dhe e mban sistemin nervor...

Blenë ushqime në një dyqan në fshatin Memzotaj, nxënësit shfaqin probleme...

0
Një 48-vjeçar, është proceduar në gjendje të lirë nga Policia e Tiranës pasi disa nxënës të shkollës në fshatin Memzotaj kanë shfaqur shqetësime shëndetësore pasi...

Ushqimet që duhet të konsumoni kur keni mungesë energjie

0
Mungesa e gjumit dhe orari i vështirë i jetës së përditshme thithin energjinë tonë dhe shpesh shkaktojnë përgjumje. Pasi të përjashtoni faktorët e mundshëm patologjikë...

Ushqime për një gjumë më të mirë

0
Nutricionistët theksojnë se dieta jonë duhet rregulluar me temperaturat. Në vend të ushqimeve të rënda, këto ushqime duhet t’i konsumoni në mbrëmje. Arrorët Kikirikët, bajamet, fëstëkët...

Studimi: Ushqimet vegane duhet të shërbehen në shkolla dhe burgje

0
Ushqimi vegan duhet të shërbehet në shkolla, burgje dhe spitale për të promovuar popullaritetin e tij me publikun e gjerë, argumenton një raport i...

Jeni të ftohur? Njihuni me 8 ushqime që rrisin imunitetin

0
Imuniteti natyror është mbrojtja më e mirë kundër të gjitha sëmundjeve. Nutricionistja Branka Mirkovic shpjegoi se çfarë duhet të hani për të pasur imunitet...

Mahnitëse/ Qeni “blen” vetë ushqime në treg

0
Bëhet virale në rrjetet sociale videoja ku shfaqet një qen inteligjent i cili del vet në treg dhe blen ushqime. Duket e pabesueshme por pamjet...

Cilat janë pesë ushqimet të cilat ndikojnë drejtpërdrejt në uljen e...

0
Është e rëndësishme për këdo që merret me nivele të larta të kolesterolit “të keq” LDL , i cili kontribuon në grumbullimin e yndyrës...

Tre ushqimet që kanë efekte negative në shëndetin mendor

0
Në shëndetin mendor të njerëzve, nuk ndikojnë vetëm zakonet e përditshme, por edhe ushqimi që konsumojmë. Disa ushqime përmbajnë aditivë që ndikojnë në ndryshimet...

Ulja e presionit te gjakut me këto 15 ushqime

0
1. Bajamet dhe arrat Bajamet dhe arrat përmbajnë yndyra të pangopura, që ndihmojnë në uljen e nivelit të kolesterolit. 2. Banane Bananet janë të pasura me kalium,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS