9.5 C
Tirana
E premte, 7 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Prodhimin

Etiketim: prodhimin

Nintendo konfirmon prodhimin e konzolës së re Switch

0
Nintendo ka konfirmuar se ka prodhuar konzolën e re Nintendo Switch për të parandaluar modifikimin nga ana e hakerëve, që kishte rrezikuar tërë sistemin...

Qeveria shqiptare miraton ndërtimin e dy impianteve për prodhimin e energjisë...

0
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka njoftuar sot se qeveria miratoi sot ndërtimin e dy parqeve fotovoltaike në qarkun e Korçës.Në një...

Samsung zvogëlon prodhimin e telefonave për 30 milionë pajisje

0
Mediat jugkoreane shkruajnë që Samsung këtë vit do të prodhojë 30 milionë telefona më pak.Për zvogëlimin e prodhimit janë kyç tre faktorë - e...

Qualcomm ka shtyrë prodhimin e çipave të ardhshëm premium

0
Është supozuar që Qualcomm mund të nxjerrë në shitje çipin Snapdragon 8 Gen 1+ gjatë muajit maj, por tani theksohet se kjo nuk do...

Apple do të shkurtojë prodhimin e iPhone

0
Apple do të shkurtojë prodhimin e AirPods dhe modelit të saj iPhone SE për shkak të pritjeve që inflacioni do të rezultojë në një...

Liqeni i Fierzës në Shqipëri ndalon prodhimin e energjisë elektrike

0
Liqeni i Fierzës, rregullatori hidrik i tre hidrocentraleve në kaskadën e Drinit, duket se ka arritur në pikën kritike. Edhe prurjet janë në nivelet më...

Sfidat e fermerëve shqiptar për prodhimin e drithërave

0
Shqipëria siguron gati gjysmën e nevojave për drithëra nga prodhimi i saj bujqësor, ndërsa pjesën tjetër nga importi kryesisht me Rusinë, Ukrainën dhe Serbinë.Pas...

Sondazhi, Zekja: Biznesi fason ka tendencën të ndryshojë prodhimin drejt veshjeve...

0
Biznesi fason është një ndër sektorët më të goditur të ekonomisë për shkak të koronavirusit në Shqipëri. Sëfundmi është realizuar dhe një sondazh për të...

Shqipëria “kampion bote” në prodhimin e marijuanës

0
Për herë të parë Antimafia Italiane sinjalizon se paratë e fituara nga aktiviteti i paligjshëm i grupeve kriminale shqiptare në Itali investohen në Shqipëri...

Audi paralajmëron prodhimin e makinës së re elektrike Q4

0
Me publikimin e videos, Audi ka lëshuar paralajmërim për makinën e re elektrike të modelit Q4. Pamja e parë  zbulon një shkallë të lartë mjeshtërie...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS