Ballina Etiketimet Pension

Etiketim: pension

Alarm/ Shëndetësia në krizë, Ministria po kërkon mjekë që kanë dalë...

0
Shoqata e infermierëve ka dhënë alarmin për mungesë mjekësh specialist dhe infermierë. Përmes një postimi në rrjete sociale, shoqata pohon se Shqipëria është në krizë...

400 lekë printimi i një letre/ Mbyllja e sporteleve shkakton kaos...

0
Kanë kaluar vetëm 3 ditë nga mbyllja e pothuajse të gjitha sporteleve të shërbimeve në vend. Siç edhe ishte njoftuar, tashmë çdo lloj veprimi...

Qeveria miraton vendimin për indeksimin me 3.3% të pensionëve, kush përfiton?

0
Qeveria ka miratuar këtë të mërkurë indeksimin e të gjitha kategorive të pensioneve me 3.3%.Pas mbledhjes se qeverisë, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina...

Qeni “hero” i policisë shqiptare del në pension, polici nuk ndahet...

0
Pas vitesh nuhatje në shërbim të policisë shqiptare, qeni 10-vjeçar i racës pastor gjerman me emrin Konti është një nga 20 qentë që kanë...

Rreziqet e gazetarisë/ Profesioni, një ndër 4 më të vështirët në...

0
Në sektorin e medies, në vendin tonë, punojnë mbi 5700 punonjës. Vitet ndërrojnë, por problemet mbeten të njëjtat, madje disa të gangrenizuara. Vetëm vitin e...

Debat i ashpër/ ‘Ke dalë në pension që 30-vjeçe, qetësohu’, Hajdari...

0
Deputetja Rudina Hajdari është përfshirë në një debat të ashpër me Kreshnik Spahiun në emisionin OPEN në Top Channel. Teksa po diskutohej për mundësinë që...

Dëshmitari në procesin për shkarkimin e Presidentit Trump del në pension;...

0
Kolonel lejtnanti Aleksandër Vindman, ndihmës për sigurinë kombëtare që luajti një rol të rëndësishëm në çështjen për ngritjen e akuzave për fajësimin e Presidentit...

Mjeku shërbeu 40 vite në Pukë/ Pas katër vitesh në pension...

0
Në qytetin e vogël të Pukës, me pak banorë dhe ku të gjithë njihen me njëri-tjetrin, mbizotëron heshtja. Doktori Hysni Shkjau, i cili për mbi...

Efekti koronavirus, pas 140 vitesh bilbili pritet të dalë në pension!...

0
Pas 140 vitesh shërbimi shembullor, bilbili klasik rrezikon të dalë në pension për shkak të koronavirusit dhe normave higjienike në të gjitha fushat e...

Shpëtoi specien nga zhdukja/ Breshka gjigante Diego del në “pension”

0
Një breshkë gjigante e Galapagosit, të cilës i atribuohet edhe shpëtimi i species së vet nga zhdukja, zyrtarisht ka dalë në pension. Diego...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24