Ballina Etiketimet Lojërat

Etiketim: Lojërat

Zv/kryeministri: “Kazinotë vetëm në hotelet me 5 yje dhe resorte, nuk...

0
Zv.kryeministri Erion Braçe u shpreh sot në lidhje me vendimin e fundit të qeverisë, për ligjin për lojërat e fatit, se “lojërat e fatit...

IOC aprovon sistemin e ri të kualifikimit për Lojërat Olimpike Tokyo...

0
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) ka aprovuar sistemin e ri të kualifikimit për të gjitha sportet për Lojërat Olimpike Tokio 2020, të cilat u shtyn...

Shtyhen përfundimisht Lojërat Olimpike

0
Senegali dhe Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) janë pajtuar që Lojërat Olimpike për të Rinj (YOG) Dakar 2022 të shtyhen për në vitin 2026, shkruan...

Tragjike/ Mbytet në det ish-kampioni i botës në Lojërat Olimpike Dimërore

0
Alex Pullin, ish-kampion bote në “ski në dëborë” është mbytur teksa ishte duke peshkuar në një plazh të Australisë. Dyshohet se ai është zhytur...

Pa vaksinën, vështirë të zhvillohen Lojërat Olimpike

0
Japonia është në vështirësi të madhe si organizatore e Lojërave Olimpike, të cilat duhej të zhvilloheshin këtë verë, por u shtynë për vitin e...

Rrezikohen të zhdukën lojërat dimërore?

0
Efektet e ndryshimit të klimës dhe ngrohjes globale do të ulin ndjeshëm numrin e qyteteve që mund të organizojnë olimpiadën dimërore nga viti 2050....

Thomas Bach: Lojërat Olimpike të Tokios mund të anulohen

0
Çështja e zhvillimit të Lojërave Olimpike të Tokios në vitin 2021 po kthehet në debat. Kryeministri i Japonisë ka deklaruar se ato mund të shtyhen...

Me paralajmërimin më serioz për Lojërat Olimpike

0
Kryeministri japonez, Shinzo Abe ka thënë se do të jetë e vështirë mbajtja e Lojërave Olimpike Verore vitin e ardhshëm nëse nuk ndalet pandemia. Kjo...

Ekspertët paralajmërojnë: Lojërat Olimpike në Tokio mund të anulohen nëse nuk...

0
Nëse nuk është gjetur një vaksinë “efektive” kundër COVID-19, do të jetë “jashtëzakonisht e vështirë” të mbahen Olimpiadat e radhës në 2021, paralajmëroi presidenti...

KOK nënshkruan kontratë me tre bursistët për Lojërat Olimpike Pekin 2022

0
Komiteti Olimpik i Kosovës ka nënshkruar kontratë me tre bursistët për Lojërat Olimpike Pekin në vitin 2022. Fitues të këtyre bursave pos Albin Tahirit janë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24