18.5 C
Tirana
E martë, 24 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Lajme nga shqiperia dhe kosova

Etiketim: lajme nga shqiperia dhe kosova

Lokalet në Vushtrri të stërmbushura, Xhafer Tahiri “mbyllë sytë”, dhe merret...

0
Disa kafiteri në Vushtrri vazhdojnë që të mos reskeptojnë rekomandimet e IKSHP-së, që të ruhet distanca sociale. Media e ka siguruar një fotografi të njërit...

Rrahje masive në Podujevë

0
Një rrahje masive ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të Podujevës. Rrahja në fjalë ndodhi në mes disa personave, teksa u nevojit edhe ndërhyrja...

Podujeva vazhdon të ndriçohet

0
Qyteti i Podujevës po vazhdon të ndriçohet. Kësaj radhe është ndriçuar pjesa prapa kafiterive buzë lumit Llap, ka bërë të ditur nënkryetari, Nexhmi Rudari. Ai ka...

​Edhe 4 raste të reja me COVID-19 në Malishevë

0
Bazuar në analizat e testeve për COVID-19, të bëra publike nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga Komuna e Malishevës 4 persona...

Edhe sot shi, nga nesër kthehet vapa

0
Dita e diell do të fillojë me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshme të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje...

Gastronomët: Shtetit i dhamë 350 milionë euro, tani 26 lokale në...

0
Për të kundërshtuar kufizimet dhe masat e Qeverisë që po u pamundësojnë punën nëpër kafiteri, Shoqata e Gastronomëve ka vendosur që këtë të hënë...

Moti për sot, priten reshje shiu dhe shkarkime rrufesh

0
Dita e diel ka filluar me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshëm të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu...

KFOR-i turk shpërndan katër karroca për fëmijët me aftësi të kufizuara

0
KFORi Turk (Kryesia e Këshillit Turk) më rastin e festës së Bajramit ka bërë shpërndarjen e 4 karrocave për fëmijë me aftësi të kufizuara...

BIK-u pajtohet që të ulet pak gjatësia e minareve për Xhaminë...

0
Para pak ditëve ka nisur ndërtimi i xhamisë së madhe në Prishtinë. Pas shumë përplasjeve verbale në mes të Komunës së Prishtinës dhe Bashkësisë Islame...

Qentë sulmojnë banorët tek “Ndue Përlleshi”

0
Qentë endacak në Prishtinë janë të shumtë. Ata nuk kanë orar të lëvizjes, por po sulmojnë kryesisht në orët e hershme të mëngjesit, megjithatë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS