14.5 C
Tirana
E shtunë, 21 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Lajme nga kosova sot

Etiketim: lajme nga kosova sot

Rrahje masive në Podujevë

0
Një rrahje masive ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të Podujevës. Rrahja në fjalë ndodhi në mes disa personave, teksa u nevojit edhe ndërhyrja...

Podujeva vazhdon të ndriçohet

0
Qyteti i Podujevës po vazhdon të ndriçohet. Kësaj radhe është ndriçuar pjesa prapa kafiterive buzë lumit Llap, ka bërë të ditur nënkryetari, Nexhmi Rudari. Ai ka...

Për mjerim, Liqeni i Batllavës në gjendje të tmerrshme!

0
Liqeni i Batllavës ia shton edhe më shumë bukurinë Kosovës, e sidomos vendit në të cilin ndodhet, Podujevës. Por ai kërkon kujdes dhe mirëmbajtje, e...

Aksion kundër lojërave të fatit në Gjakovë, arrestohet një zyrtar policor

0
Inspektorati Policor i Kosovës ka arrestuar një zyrtar policor të Stacionit Policor të Gjakovës dhe disa persona të tjerë, si të dyshuar për organizim...

Kastrati: I tronditur për vrasjen në Kamenicë, akt i papranueshëm të...

0
Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka reaguar pas vrasjes që ndodhi sot në fshatin Berivojcë, ku një burrë dyshohet të ketë vrarë...

Një punëtor rrëzohet nga skelet në Ferizaj, lëndohet rëndë

0
Një punëtor dje është rrëzuar nga skelet gjersa ishte duke punuar në fshatin Bibaj, të Ferizajt. Sipas raportit të Policisë, viktima ka marrë lëndime të...

Mbi 17 mijë çifte u kurorëzuan në vitin 2019, prin qyteti...

0
Në Kosovë gjatë vitit kaluar janë kurorëzuar 17 577 qifte-bashkëshortore. Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Kurorëzimeve në Kosovë 2019” në...

Edhe tri raste të reja me COVID-19 në Malishevë

0
Sot janë regjistruar edhe tri raste të reja, të prekur me COVID-19 në Komunën e Malishevës. Rastet janë konfirmuar nga ana e Institutit Kombëtar...

Moti për sot dhe ditët në vijim

0
Fundjava me reshje shiu, temperaturat në rënie të lehtë. Javën e ardhshme vapa afrikane ngre temperaturat maksimale edhe mbi 35C. Sipas Prishtina Weather, në ditët...

Qytetarë të papërgjegjshëm po kyçin kanalizimet në kanalet kabllovike të KEDS

0
Qytetarë të papërgjegjshëm po bëjnë veprime kriminale duke kyçur kanalizimet e tyre në kanalet kabllovike të KEDS-it ku janë kabllot që furnizojnë qytetarët me...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS