6.5 C
Tirana
E martë, 6 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Investime

Etiketim: investime

Investime deri në 300 milionë dollarë në Shqipëri/ Ja çfarë u...

0
Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e djeshme në Greqi me Princin e Kurorës së Arabisë Saudite Mohammed bin Salman bin Abdulaziz. Lajmi është bërë...

“Investime strategjike”: Resortet kërcënojnë zonat e mbrojtura në bregdetin e Shqipërisë

0
Ekspertë dhe aktivistë mjedisorë ngrenë këmbana alarmi për resortet e miratuara nga qeveria si investime strategjike brenda zonave të mbrojtura natyrore dhe me potencial...

Kryeministri Rama nga Kukësi premton investime të tjera në sport

0
Kryeministri Edi Rama në krah të presidentit të FSHF, Armand Duka dhe kryebashkiakut të Kukësit, Safet Gjici, foli për investimin e bërë nga qeveria...

​Bitcoin bie në nivelet më të ulëta për shkak të hezitimeve...

0
Bitcoin ra në nivelin e tij më të ulët në më shumë se një muaj pasi kriptovaluta vazhdoi të dëmtohet për shkak të hezitimit...

​Peci në Gjermani prezanton potencialin që ofron Kosova për investime në...

0
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, së bashku me përfaqësuesit e kompanive kosovare, të cilët eksportojnë prodhimet e tyre bujqësore në...

Berisha: Rusët më ofruan 4 miliardë dollarë investime në këmbim të...

0
Sali Berisha ka reaguar për mediat pas deklaratës së tij se i ishte ofruar një shumë e majme parash për të hequr dorë nga...

KEDS e përmbyll vitin 2021 me investime milionshe në rrjet

0
Vetëm gjatë vitit 2021, KEDS investoi mbi 22 milionë euro në rrjetin elektrik. E përmes këtyre investimeve u realizuan rreth 200 projekte, prej të...

Mbi 1 milionë euro investime në stadiumin e Vushtrrisë

0
Stadiumi ‘Ferki Aliu’ shumë shpejt pritet të merr pamje ndryshe, sipas ministres Vlora Dumoshi. Kjo e fundit gjatë qëndrimit të saj në Vushtrrië, ka thënë...

Një vit nga supergoditja Griezmann, Barcelona çoi dëm thuajse 500 milionn...

0
Një vit më parë Barcelona afroi Antoine Griezmann, një goditje tjetër “big” në përpjekje për t’u rikthyer në çatinë e Evropës pas dominimit...

Caka: Shtim të bashkëpunimit ekonomik dhe më shumë investime japoneze në...

0
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një bisedë telefonike me Ministrine Punëve të Jashtme të Japonisë Z.Kneji Wakamiya...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS