8.5 C
Tirana
E martë, 6 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Investigim

Etiketim: investigim

SKANDALI me BKT/ I zbraz llogarinë të moshuarës. 0 lekë në...

0
Do dukej si një skenar filmi por ngjarja që do ju përcjellim ka ndodhur në Bilisht të Korçës. Banka BKT  i ka zbrazur llogarinë të...

TRANSPORT MILIONA EURO CASH/ Pati Travel pranon skandalin por ia hedh...

0
Ditë më parë një dëshmi tronditëse mbërriti në redaksinë tonë. Një ish-punonjës i kompanisë Pati Travel, rrëfeu një skemë kriminale të transportit të parasë cash...

INVESTIGIM I/ FINAL shpk-ADCA-Micro Credit Albania, si u ngrit “perandoria” e...

0
Një histori e nisur në vitin 2008 nga kompania Final SHPK. Sot pas 14 viteve në treg, në data bazën e vet regjistron mbi...

Miliona lekë fushata për nxitje të vaksinimit antiCOVID! Mungesa e transparencës...

0
Nga: Dea Dervishi Vaksinimi kundër COVID-19 me këto ritme do të arrijë të mbulojë 70% të popullatës në vitin 2025. Këto të dhëna i ka...

Investigimi/ Dubai, aty ku kriminelët shqiptarë urdhërojnë vrasje dhe drejtojnë trafikun...

0
Në dhjetor 2020, Prokuroria Speciale kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e sapokrijuar e Shqipërisë, SPAK, bëri lëvizjen e saj kundër të ashtuquajturës “banda...

INVESTIGIM/ Vaj gjembaçit indian zëvendëson lulediellin!? 7 milion litra për 3...

0
Shkruar nga Dea Dervishi 7 milion litra vaj të një gjembaçi indian janë futur në Shqipëri në 3 muaj. Nëpërmjet një llogarie “të trashë” për...

Investigim II/ Emir Shefiti i basteve online do ndërtojë palestrën e...

0
Ministria e Mbrojtjes me në krye Niko Peleshin pasi nxori fituesin e tenderit 270 milion lekë vijon të mbaj pezull punimet në Zall –...

SKANDALI/ Niko Peleshi tenderon palestër 270 milionë lekë. Shpall fituesin dhe...

0
Ministria e Mbrojtjes, institucion nën drejtimin e Niko Peleshit ka akorduar një fond me një shumë marramendëse, konkretisht për palestër ushtarake në repartin e...

Investigim/ Covid-19, bonusi 1 mijë euro? Mjekët marrin përgjigjen: Na thanë...

0
Nga Dea Dervishi Pandemia vendosi bluzat e bardha përballë një beteje të fortë, ku u detyruan të punojnë me orë të zgjatura për të asistuar...

INVESTIGIM/ Magazina e spitalit plot, mjeku i jep recetë 1500 euro,...

0
Nga Saide Malaj Pas një aksidenti rrugor, të ndodhur në Lezhë në qershor të vitit 2021, bashkëshortja e A. D., pësoi dëmtime të rënda në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS