21.5 C
Tirana
E shtunë, 13 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Duhen

Etiketim: duhen

Mungesa e vitaminave në organizëm, shenjat që shfaq trupi që nuk...

0
Nga studimet e kryera, ka rezultuar së më shumë se 10% e popullësisë në përgjithësi ka mungesë vitaminash apo dhe minteralesh që janë të...

“Dihet se për çfarë duhen”- Rama i përgjigjet Tabakut për investitorët...

0
Kryeministri Edi Rama replikoi me deputeten demokrate Jorida Tabaku në lidhje me projektin e Butrintit dhe akuzat e saj për investitorët strategjikë."Këtu duket të...

Xhaka tregon sedrën e shqiptarit: Na duhen lojtarë me bo*e, ata...

0
Dy humbje radhazi dhe sezoni i Arsenalit të Mikel Arteta u shkatërrua. "Topçinjtë", duke luftuar për një pozicion në Ligën e Kampionëve, u shkëputën...

Këshillat që duhen ndjekur për të mbajtur në kontroll presionin e...

0
Ka shumë gjëra në rutinën tuaj që mund të ndryshoni në mënyrë që të kontrolloni presionin e lartë të gjakut. Ushqyerja e shëndetshme, ushrimet...

Dieta nordike, përftimet e shumta shëndetësore dhe ushqimet që duhen shmangur

0
Shumë e ngjashme me dietën mesdhetare, dieta nordike fokusohet në ushqime të plota që zakonisht gjenden në rajonet nordike si Norvegjia, Danimarka dhe Islanda....

Doni të ndiqni finalen e ‘Conference League’ në Tiranë? Ja procedurat...

0
Kur kanë mbetur edhe 30 ditë nga finalja historike e UEFA Conference League, që do të luhet në stadiumit "Arena Kombëtare" të Tiranës më...

Diabeti, cilat fruta duhen konsumuar?

0
Frutat që duhet të hani më shpesh kur keni diabet:Frutat e pyllit: Të gjitha llojet e frutave të pyllit kanë indeks të ulët glicemik, që...

Dëmtimi i nervave, shenjat që nuk duhen neglizhuar

0
Nervat luajnë disa role të rëndësishme në trup. Përveç faktit të thjeshtë që lejojnë të ndjeni ndjesi kur prekni diçka, nervat ndihmojnë gjithashtu në...

Ushqimet që duhen shmangur për një gjumë më të mirë

0
Kafeina: Shumë njerëz konsumojnë kafeinë për të pasur energji gjatë ditës, por falë efektit të saj stimulues, pirja e saj shumë afër kohës së...

Dhëmbë të verdhë, ushqimet që duhen shmangur

0
Ushqimet që përmbajnë lëndë të forta ngjyruese dhe acide, zverdhin dhëmbët. Ja disa prej tyre:Vera e kuqe: Përmban element dominues që ndikojnë në zverdhjen...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS