30.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Britania

Etiketim: Britania

Sa do të zgjasë lufta në Ukrainë? Atë e di vetëm...

0
Ambasadori rus në Britaninë e Madhe, Andrey Kelin, tha sot se lufta në Ukrainë do të zgjatet nëse britanikët vazhdojnë ta furnizojë me armë...

Dështoi me Shqipërinë, Britania bën marrëveshjen e re në Afrikë për...

0
Pasi nuk e arriti me Shqipërinë dhe Gjibraltarin, tanimë Britania ka nënshkruar një marrëveshje me Ruandën në përpjekje për të shqyrtuar kërkesat për azil...

Shtëpitë e reja dhe zyrat në këtë shtet… do të kenë...

0
Bota po ndryshon me shpejtësi dhe bashkë me përparimin e teknologjisë duhet “shtruar” edhe infrastruktura e përshtatshme. Kështu, Anglia bëhet vendi i parë në...

“Shqipëria në ‘shënjestrën’ e turistëve britanikë”/ ”The Guardian”: Ja cilat vende...

0
Shqipëria ka qenë në radarin e udhëtarëve të guximshëm me çanta shpine për disa kohë, por këtë vit operatorët turistikë parashikojnë se ajo do...

Testimi i armës anti-satelitore, Rusia: SHBA-ja dhe Britania akuzohen për “shtrembërim...

0
Akuzat nga Shtetet e Bashkuara dhe Mbretëria e Bashkuar se Rusia ka testuar së voni një armë anti-satelitore në hapësirë janë “një e vërtetë...

Britania akuzon Rusinë se ka lëshuar “një armë” nga sateliti: Kërcënon...

0
Zyrtarët në Britani kanë dalë me një pretendim sensacional se Rusia po kërcënon “përdorimin paqësor të hapësirës” pasi ka lëshuar një mjet balistik “me...

Britania e Madhe: Spanja mund të shpallet e pasigurtë për pushuesit

0
Britanikët që shijojnë diellin e Spanjës mund të përballen me karantinën e detyruar kur të kthehen në atdhe, thonë mediat angleze. Kjo për shkak...

Britania shpiku vaksinën kundër COVID, ambasada jep lajmin: Rezultatet e testimit...

0
Pas lajmit të mirë se vaksina e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit, e quajtur ChAdOx1 kundër Covid-19, ka dhënë rezultate pozitive, universiteti ka dhënë...

Britania pezullon marrëveshjen e ekstradimit me Hong Kongun

0
Qeveria e Britanisë pezulloi të hënën traktatin e saj të ekstradimit me Hong Kongun dhe bllokoi shitjet e armëve në ish territorin britanik, pasi...

Vaksina Covid-19/ Britania firmos marrëveshjen për 90 milionë doza!

0
Qeveria britanike ka firmosur për 90 milionë doza të vaksinave më premtuese të koronavirusit që janë në zhvillim e sipër. Vaksinat që kërkojnë anglezët...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS