25.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Britani

Etiketim: Britani

Gati një e treta e punëtorëve në Britani mendojnë se kompania...

0
Gati një e treta e punëtorëve mendojnë se kompania e tyre "ka mbetur e ngecur në të kaluarën" kur bëhet fjalë për teknologjinë, me...

Britani e Madhe/ Boris Johnson kritikon aktivistët kundër vaksinave

0
Gjatë vizitës në një qendër mjekësore në Londër për të promovuar një program të imunizimit për gripin të premten, Kryeministri britanik Boris Johnson i...

Britani, prova në njerëz e vaksinës kundër COVID-19 jep rezultate premtuese

0
Shkencëtarët e universitetin të Oksfordit njoftuan se sipas gjetjeve paraprake vaksina e tyre eksperimentale që lufton koronavirusin ka treguar se ka nxitur një përgjigje...

Ambasadori rus në Britani mohon pretendimet për hakerimin e kërkimeve të...

0
Ambasadori rus në Londër i mohoi akuzat e Britanisë dhe aleatëve të saj se po vendi I tij po ndihmon hakerat që shënjestrojnë laboratorët...

Arrestohet në Britani ish anëtari i bandës së Endrit Dokles

0
Një ish-anëtar i bandës së Indrit Dokles me llogari të hapura me drejtësinë italiane është arrestuar në kryeqytetin britanik, Londër. Arrestimi i tij është...

Britani: Gjysma e familjeve s’dalin për pazar, se duhet të mbajnë...

0
Gjysma e familjeve në Britani po i shmangin blerjet vetëm nga ideja që duhet të mbajnë maska, thotë “The Sun” duke cituar një studim...

Britani, ekonomia nën nivelin para pandemisë COVID-19

0
Ekonomia britanike u rrit 1,8% në maj, por ishte akoma më e ulët përpara se shpërthimi i koronavirusit të ri të godiste vendin, sipas...

Momenti spektakular kur kometa u shfaq në qiellin e errësuar mbrëmë...

0
Kometa që ka udhëtuar për 6.800 vite rresht drejt Tokës, u pa duke lëvizur mbi monumentin anglez ‘Stonehenge’ mbrëmjen e kaluar. Fotografi Matthew Brown, 37...

Koronavirusi, plani në Britani/ 50 përqind ulje nëse darkon jashtë

0
Nëse jeton në Britaninë e Madhe dhe zgjedh të darkosh jashtë, në restorant, atëherë do të kesh 50 përqind ulje në faturë gjatë gjithë...

Studimi në Britani, 22% e të prekurve me simptoma

0
Vetëm 22 për qind e personave që rezultojnë pozitivë me koronavirus në Britaninë e Madhe, në ditën që i nënshtrohen testimit, shfaqin simptoma, sipas...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS