21.5 C
Tirana
E shtunë, 28 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Australi

Etiketim: Australi

Erozion i frikshëm/ Banesat miliona dollarëshe në Australi, rrezikojnë të bien...

0
Në një zonë bregdetare në New South Wales të Australisë, shtëpi luksoze rrezikojnë të përfundojnë ne oqean për shkak të erozionit të frikshëm në...

Nisin hetimet ndaj TikTok në Australi

0
Qeveria australiane po përgatitet të fillojë një hetim për platformat në internet dhe në veçanti TikTok, me frikën në rritje se kompania kineze është...

Familjarët shohin tmerr me sy në Australi, peshkaqeni sulmon për vdekje...

0
Një familje ka përjetuar momente tmerri, pasi një peshkaqen sulmoi për vdekje djalin e tyre, teksa po bënte sërf në det. Mani Hart-Deville, 15-vjeç,...

Australi/ Humb jetën 17-vjeçari, u sulmua nga një peshkaqen

0
Një djalë adoleshent vdiq nga një sulm i një peshkaqeni ndërsa po lundronte në brigjet lindore të Australisë, tha policia të Shtunën, duke shtuar...

Kryeministri kërkon ndjesë pasi tha “nuk ka pasur skllavëri” në Australi

0
Kryeministri Scott Morrison kërkoi ndjesë sot në një konferencë shtypi pasi kishte thënë më herët se “nuk ka pasur skllavëri në Australi” teksa mbrohej...

Sezoni i Premier League do të mbyllet në Australi?

0
Premier Ligës  i është ofruar një mundësi e mirë që të mbyll këtë edicion duke luajtur në Perth të Australisë. Liga angleze është aktualisht e...

E bujshme, Premier League mund ta mbyllë stinorin në Australi

0
Pandemia e koronavirusit ka goditur pjesën më të madhe të Evropës, andaj edhe futbolli është pezulluar. Mirëpo tani drejtuesit e UEFA-s së bashku me drejtuesit...

Spiuni kinez ikë në Australi, zbulon sekretet e komunistëve

0
Spiuni kinez iku dhe ju dorëzua autoriteteve australiane bashkë me një tubë sekretesh të ndërhyrjeve politike të Kinës në Hong Kong, Taiwan e tjera...

Erërat e forta krijojnë re pluhuri në Australi, qielli merr ngjyrë...

0
Erërat e forta që po fryjnë në juglindje të Australisë kanë sjellë në qytetin australian Mildur re të pluhurit, kështu që qielli ka marrë...

Breshëri me madhësi të topit të tenisit, 3 mijë vetura dhe...

0
Australia assesi të këndellet, fillimisht nga vatrat e zjarrit që shkaktuan dëme të mëdha materiale dhe më pas tymi që ishte shumë i rrezikshëm...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS