Shpallen kampionë të NBA-së/ Golden State Warriors mundën Boston Celtcs

0
8
Gjigandi

SHBA -Golden State Warriors mundën Boston Celtcs 103-90 dhe u shpall kampionë të NBA-së në sezonin 2021-’22.

Fitorja ishte jashtë, në ndeshjen e 6-të të finaleve, e zhvilluar në ‘TD Garden’, shtëpia e kampionëve të Konferencës Lindore, me një bilanc përfundimtar 4-2 në ‘play-off’.

Kështu, Warriors fitoi titullin e tij të shtatë për t’u bërë skuadra e tretë më e suksesshme e të gjitha kohërave, duke lënë pas Chicago Bulls të Michael Jordan dhe renditet vetëm pas Celtics dhe Los Angeles Warriors, që kanë nga 17 trofe secili.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu