Shëndetësia, rritet buxheti/ Manastirliu flet për investime në infrastrukturë

0
Gjigandi

Në këto ditë, ku po miratohen buxhetet për vitin 2020, për shëndetësinë dhe mirëqenien sociale është planifikuar rreth 77.7 miliarda lekë.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1508592105648-0’); });

Ministrja Ogerta Manastirliu në një intervistë për Top Channel deklaroi se vetëm për shëndetësinë ka një rritje me 5.5% krahasuar me një vit më parë, të cilat do të përkthehen në investime në infrastrukturë apo programe të reja për parandalimin e sëmundjeve por nuk përmendi rritje të pagave të bluzave të bardhë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu