Rrjedhje gazi në cisternat në Porto Romano, ndërpritet procesi mësimor në shkollë

0
Gjigandi

Ditën e sotme në cisternat e gazit në zonën e Porto Romanos në qytetin e Durrësit janë regjistruar disa rrjedhje të gazit natyror.

Sipas raportimeve banorët e zonës janë vënë në alarm dhe i tremben rrezikut të mundshëm nga rrjedhjet, ndërsa mësohet se është ndërprerë mësimi në shkollën ‘Met Hasa’ pranë zonës së rrezikuar.

Sakaq, ende nuk është bërë i ditur shkaku zyrtar i rrjedhjeve nga cisternat.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu