Recetë/ Pulë frikase me pulë

0
Gjigandi

Përgatitja e Supës Frikase në Shtëpi

Përbërësit

Një pulë e vogël ose zog fshati

Një kokërr vezë

100 ml kos (në vend të kosit mund të përdorni edhe qumësht)

2 lugë gjelle miell

Dy lugë vaj ulliri vaj ulliri

Një lugë gjalpë

Kripë

Piper

Majdanoz

Lëngu i kokërr limoni

Përgatitja

Pastrojeni pulën mirë dhe lajeni me ujë të rrjedhshëm.

Më pas kriposeni dhe vendoseni në një tenxhere që të zjejë.

Ndërsa mishi i pulës është duke zjerë, në një tigan hidhni një lugë vaj ulliri dhe pak gjalpë. Shtoni miellin , lëreni të skuqet duke e përzjerë. Më pas hiqeni nga zjarri dhe hollojeni me pak nga lëngu i pulës (3-4 lugë).

Lëreni mënjanë dhe në një enë rrihni vezën dhe kosin. Hidhni aty edhe miellin dhe përzjeini bashkë derisa të njëtrajtësohen.

Pasi pula të ketë zierë, marrim lëngun dhe e hedhim në një tenxhere të thellë.

Shtojmë aty miellin me kosin dhe vezën, duke e përzierë vazhdimisht që të mos krijohen kokrra.

E vendosim tenxheren në zjarr të ngadaltë dhe e lëmë të zjejë për pak minuta duke vijuar ndërkohë ta përzjejmë.

Më pas pulën e zjerë, e presim në copa dhe për më shumë shije mund ta skuqim me pak gjalpë para se ta shtojmë në tenxhere.

Në fund, supës i hedhim lëng limoni, piper dhe majdanoz të freskët të grirë hollë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu