Receta/Si të gatuajmë një Krem Karamel

0
Gjigandi

INGREDIENTËT
500 ml qumësht
5-6 lugë sheqer
1 bustinë vanilje
3 kokrra vezë

UDHËZIMET
Në një tenxhere,vëmë qumështin, sheqerin dhe vaniljen, të valojnë në flakë të ulët.

Ndërkohë, rrahim vezët me rrahësen e vezëve , derisa të bëhen si shkumë.

Shtojmë qumështin e valuar pa ndaluar përzierjen e vezëve.

Shpërndajmë masën në 6 forma që durojnë nxehtësinë e furrës dhe i futim në furrë, të cilën e ndezim në 120 gradë.

I pjekim për 20 minuta në temperaturën 120° C, më pas 10 minuta të tjera në temperaturën 180° C dhe së fundi, 5 minuta në 210 °C.

I lëmë të ftohen në temperaturë ambienti dhe më pas i vendosim në frigorifer jo më pak se 3 orë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu