Radhë kilometrike në Qafë Thanë, qytetarët me orë të tëra në pritje për të kaluar

0
40
Gjigandi

Radhë kilometrike është krijuar në pikën kufitare të Qafë Thanës, pasi të shumtë kanë qenë turistët të cilët kanë zgjedhur të kalojnë pushimet në Shqipëri.

Burime për median bëjnë me dije se punohet me 3 sportele në hyrje dhe 2 në dalje. Mësohet se udhëtarëve i është dashur të presin më shumë se 40 minuta për të kaluar kufirin.

Gjatë 24 orëve të fundit në Qafë Thanë kanë hyrë 3313 dhe kanë dalë 2599 shtetas.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu