Qeni nuhat ngarkesën prej 1.2 milionë dollarë drogë në rimorkion e kamionit

0
136
blank
Gjigandi

Një qen policie ka zbuluar mbi 1,2 milionë dollarë drogë në një rimorkio kamioni. Ky zbulim është ndër më të bujshmit në historinë e Departamentit të Lewisville.

Stryker, ndihmoi partnerin e tij, Oficerin Pat Robey të Departamentit të Policisë Lewisville në këtë mision të rëndësishëm.

Departamenti i policisë arriti të sekuestrojë më shumë se 207 kilogramë metafetaminë, pasi mori një telefonatë në 23 shkurt rreth orës 3:00 të mëngjesit dhe u nis në ndihmë të një agjencie tjetër.

Lexo edhe:  Ky është gjenerali amerikan që çoi drejt vdekjes liderin e ISIS-it

Kjo agjenci kishte marrë një telefonatë anonime lidhur me një rimorkio të dyshimtë të një kamioni afër një autostrade kryesore, dhe kishte nevojë për ndihmën e një oficeri përgjegjës për çështjen.

Departamenti i Policisë së Lewisville ndau këtë histori të jashtëzakonshme në faqen e saj në Facebook, duke konfirmuar se Stryker (qeni) u shpërblye me  trajtime shtesë dhe iu dha edhe lodra e tij e preferuar.

Burimi: Unilad

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu