Plagosi me armë punonjësin e IMT-së, lihet në burg Qani Muça

0
Gjigandi

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Qani Muçën, pasi plagosi disa ditë më parë punonjësin e IMT-së, Ilirjan Gavellim.

Muça akuzohet për veprat penale “vrasje ndaj funksionarëve publike” mbetur në tentativë dhe “armëmbajtje pa leje”. Kujtojmë se ngjarja e ndodhur disa ditë më vonë, kishte si motiv konfliktin për shembjen e banesës së familjes Muça nga autoritetet.

Muça plagosi me armë shtetasin Ilirjan Gavelli në pjesën e barkut, por fatmirësisht ky i fundit është jashtë rrezikut për jetën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu