Nisin reshjet e dëborës, ARRSH thirrje drejtuesve të mjeteve

0
6
Gjigandi

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se në juglindje të vendit kanë nisur reshjet e dëborës.

Me anë të një postimi në Facebook, bëhet me dije se borë po bie në aksin Qafë Plloçë-Pogradec, ndërkohë që në vendngjarje janë mjetet borëpastruese për të bërë të mundur hapjen e rrugëve.

Qarkullimi kryhet pa probleme.

ARRSH bën thirrje që përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu