Nga pasarela në spital, rrëzimet më qesharake të modeleve ndër vite në sfilatat e modës

0
93
Gjigandi

Ecja në një sfilatë të modës karakterizohet nga krenaria dhe eleganca.

Mirëpo mund të ndodhë që emocionet e pakontrolluara dhe mbase mos menaxhimi i stresit siç duhet mund të çojnë drejt situatave të sikletshme, siç është rrëzimit.

Nën efektet e forta të ndriçimit por mbase edhe për shkak të lartësisë së takave, disa prej modeleve të njohura kanë pasur fatin e keq që të rrëshqasin dhe rrëzohet në pasarelë.

E kjo u ka ndodhur edhe sy super modeleve të njohura me famë botërore Naomi Campbell dhe Bella Hadid.

Disa e panë si diçka tragjike, e disa të tjera e morën me sportivitet këtë gjë, duke gjetur forcën të ngrihen dhe defilojnë përsëri.

Në vazhdim ju sjellim disa prej rrëzimeve më qesharake të modeleve ndër vite.


 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu