Ndodh sërish brenda pak kohës, rritet çmimi i biletës për linjën e autobusëve Tiranë-Durrës

0
93
Gjigandi

Linja e autobusëve Tiranë-Durrës dhe anasjelltas ka rritur çmimin e biletës për pasagjerët. Mësohet se bileta tashmë do kushtojë 180 lekë, ndryshe ç’ka ishte më parë 150 lekë.

Ndonëse është linja ndërqytetase më me fluks në vend, çmimi rritet për herë të dytë brenda pak kohës.

Më herët bileta për të udhëtuar nga Tirana në Durrës dhe anasjelltas kushtonte 130 lekë, ndërsa për shkak të rritjes së çmimit të karburanteve, udhëtarët paguanin 150 lekë.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu