Masat anti-covid/ Ministria e Jashtme: Nga 1 qershori drejt Italisë do të udhëtohet…

0
Gjigandi

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar masat e reja të vendosura nga Italia për udhëtimet drejt këtij vendi.

Në njoftimin zyrtar bëhet me dije se autoritetet në Itali kanë vendosur, që prej datës 1 qershor të mos aplikohet kriteri i paraqitjes së “green pass”, të tilla si: certifikatë vaksinimi, shërimi apo test negativ.

Sakaq bëhet me dije se udhëtimet do lejohen për çfarëdo arsye.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu