Kërkoi 4 mln lekë për ndryshimin e masës së sigurisë, Apeli nuk ndryshon vendimin për gjyqtaren Zamira Vyshka

0
Gjigandi

Apeli i GJKKO-së ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për gjyqtaren e Elbasanit, Zamira Vyshka.

Vyshka u arrestua së bashku me dy gjyqtarët Ilir Pashaj dhe Taulant Ramolli, pasi kërkuan rryshfet prej 4 milionë për të lehtësuar masën e sigurisë për të arrestuarin.

Bëhet fjalë për familjarë të Xhulio Musajt, i cili ishte arrestuar për plagosje, të cilët me anë të avokatit të tyre Ilir Pashaj i ofruan gjyqtares 2 milionë lekë të vjetra por Vyshka kishte refuzuar pas donte dhe dy të tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu