Ish-efektivi aksidentoi për vdekje të miturën në Himarë, Berisha nxjerr emrin e pronarit të skafit

0
Gjigandi

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar sërish në lidhje me ngjarjen tragjike në Himarë, ku e mitura Joanda Avdia humbi jetën tragjikisht pasi u përplas nga një skaf.

Berisha tha se skafi i cili drejtohej nga ish-efektivi Arjan Tase, rezulton të jetë në pronësi të shtetasit Adhurim Kushit, një prej çunave të Taulant Ballës në Londër.

Sakaq shtoi se ministri i Brendshëm rezulton të jetë anëtari i një shoqate me trafikantë.

“Skafi ishte me të gjitha ligjet i ndaluar të përdorej aty ku u ndodh. Skafisti ishte i palicencuar për përdorimin e skafit. Skafi ishte pronar i Adhurim Kushit, një nga çunat e Taulant Ballës në Londër, pra e kuptoni vetë origjinën e skafit. Adhurim Kushi punon akoma në Britani dhe blen skaf. Arjan Tase u rikthye në punë dhe është me origjinë nga Përmeti. U rikthyer në detyrë nga dy ministrat, nga Bledi Veltari dhe ministrja Kumbaro.

Arjan Tase nuk plotësonte asnjë kusht për rikthimin e tij në detyrë përveç lidhjeve të forta që kishte me të dy ministrat. Të dhëna të tjera janë shumë tronditëse, ministri i Brendshëm, apo ministri i familjes siç e quajnë rëndon rezulton të jetë anëtari i një shoqate të mbushur me trafikantë dhe kontrabandistë për të cilën mediat kanë nxjerrë emrat dhe dhënë faktet”, tha ai.

Union Contact

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu