Hoqi flamurin turk nga plazhi në Gjirin e Lalzit, policia vë në pranga 48-vjeçarin

0
Gjigandi

Një shtetas  48-vjeçar u kap nga policia pas disa orësh kërkim, arrestimi i këtj  shtetasi u krye për arsyen se ky shtetas, gjatë kohës që ka qenë në plazhin e quajtur “Gjiri i Lalzit”, ka hequr me forcë nga një vendrojë detare, një flamur të shtetit turk, të cilin më pas e ka hedhur në mënyrë demonstrative në det.

Veprimi i shtetasit  Sh.S u filmua  nga pushuesit dhe u postua në rrjete sociale, postim ky që u bë  provë për policinë .

Pas kërkimeve nga Policia u bë i mundur lokalizimi, kapja dhe arrestimi i shtetasit Sh. S., për veprat penale “Nxitja e urrejtjes ose grindjeve” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”.

Materialet i kaluan Prokurorisë Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu