Harta e koronavirusit: Si po përhapet Covid-19 nëpër botë

0
154
Gjigandi

Në gati 50 vende të botës tashmë janë shënuar raste të konfirmuara me Covid-19. Të paktën 2.708 persona kanë humbur jetën – të gjithë prej tyre, me përjashtim të 45 personave, në Kinë. Të dhënat janë nxjerrë më 25 shkurt, ora 23:50.

Përhapja e koronavirusit ka nisur në Vuhan, një qytet prej më shumë se 11 milionë banorësh, dhe kryeqytet i provincës së Hubeit, në Kinë.

Rastet e konfirmuara me Covid-19 në Azi
Të dhënat janë nxjerrë më 25 shkurt, ora 23:50.

Shumica e infektimeve raportohen në Kinë, por raste janë regjistruar edhe në 42 vende të tjera.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu