Hakohet faqja e Gazprom-it rus

0
4
Gjigandi

Faqja e internetit për Gazprom Neft, e gjigantit rus energjetik Gazprom, nuk funksionon, pasi është hakuar.

Kjo është godtija e radhës teknologjike për shtetin rus pas pushtimit të Ukrainës, raporton BBC, përcjell Bota sot.

Një version me sa duket i hakuar i faqes përmbante shkurtimisht një deklaratë që pretendohej se ishte nga Alexei Miller, shefi ekzekutiv i kompanisë dhe një aleat i Vladimir Putin.

Kjo kishte të bënte me një deklaratë muajin e kaluar në të cilën ai u bëri thirrje 500,000 punonjësve të kompanisë të mblidhen rreth Presidentit Putin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu