Grabitën 8 mijë euro/ Ja cila ka qenë lëvizja e ‘maskave’ në Klos (Detaje)

0
Gjigandi

Detaje të reja kanë në dritë në lidhje me grabitjen e banesës në Klos, ku autorët e vjedhjes kanë marrë 8 mijë euro dhe 1 milionë lekë, përpos sendeve me vlerë.

Burime për median bëjnë me dije se 5 grabitësit kanë hyrë në banesë nga dritarja e pasme e shtëpisë, ku fillimisht kanë lidhur djalin i cili ndodhej me nënën e tij 80-vjeçare. Mësohet se grabitësit kanë goditur me qytën e automatikut në kokë, duke iu krijuar fraktura të shumta. Pasi kanë kontrolluar nëpër dhoma, kanë gjetur dhe shumën me lekëve.

Dyshohet se persona të tjerë kanë qenë ata të cilët ruanin banesën nga jashtë, ku më pas janë larguar në drejtim të rrugës kryesore që të çon në Klos.

Lidhur me ngjarjen, deri më tani policia ka shoqëruar 6 persona si të dyshua

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu