Foto-Lajm/ Mbërrin në Durrës jahti i njeriut më të pasur në Indi

0
Gjigandi

Një jaht super luksoz ka mbërritur këtë të enjte në Durrës.

Mësohet se ky jaht i përket njeriut më të pasur në Indi, shtetasit Laksmhi Mittal.

Ky mjet lundrues tip ‘Alaiya’ është i gjatë 111.5 metra dhe është ndërtuar në vitin 1965. Përbëhet nga 5 suita dhe është tepër komod për pushime. Kompania e cila e ka prodhuar është ‘ArcelorMittal’.

Në vitin 2005, “Forbes” e renditi Laksmhi Mittal si personin e tretë më të pasur në botë, duke e bërë atë qytetarin e parë indian që renditet në dhjetëshen e parë në listën vjetore të botimit të njerëzve më të pasur në botë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu