Euro më i pavlefshëm se kurrë, ja si luhatet sot kursi i këmbimit valutor

0
105
Gjigandi

Euro vijon të këmbehet në nivelin më të ulët historik të saj. Nëse para një muaji këmbehej në tregun valutor me 120 Lekë, aktualisht ka zbritur në 116.9 Lekë.

Abc24.al ju sjell në vëmendje këmbimin valutor për të gjitha monedhat, të cilat po ashtu kanë pësuar rënie:

  • Dollari amerikan blihet me 113.4 nga 113.8 lekë që ishte dje dhe shitet 114.4 lekë nga 115 lekë, që ishte një ditë më parë;
  • Paundi britanik blihet me 136 lekë, ndërsa një ditë më parë blihej 135.8 lekë dhe shitet me 137.4 lekë, ndryshe nga një ditë më parë kur shitje me 137.3 lekë;
  • Franga zvicerane këmbehet me 117 lekë, ndërsa një ditë më parë me 117.5 lekë, dhe shitet me 118.1 lekë, ndryshe nga një ditë më parë kur shitej me 118.7 lekë;
  • Dollari kanadez këmbehet me 87.5 lekë, ndërsa një ditë më parë ishte 87.3 lekë dhe shitet me 89.2 lekë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu