Emri/ Antarja e KPK-së fsheh pasurinë, SPAK ngrihet në këmbë, akuzat për falsifikim dokumentash

0
28
Gjigandi

Anëtarja e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, (KPK) Etleda Çiftja ndodhet në SPAK këtë të premte për t’u njohur me akuzën.

Çiftja akuzohet për fshehje pasurie dhe falsifikim dokumenti. Mësohet se Çiftja vijon të ushtrojë detyrën si anëtare e KPK.

Antarja e KPK është juriste me më shumë se 16 vjet eksperiencë, kryesisht në sektorin e ndërtimit, pronave, kuadrit rregullator për lejet dhe licencat në fusha të ndryshme të ligjit. Ajo mban titullin “Avokat” që nga viti 2001.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu