EMRAT: Tentuan të vrasin një 16-vjeçar, arrestohen dy persona në Tiranë

0
Gjigandi

Zbardhet ngjarja e ndodhur dy ditë më parë, ku u tentua të vritej me armë zjarri një 16-vjeçar.

Ngjarje e ndodhur më datë 18.10.2023, rreth orës 16:10, në rrugën “OSBE”, në Kamëz.

Uniformat blu bëjnë me dije se janë vënë në pranga autori dhe bashkëpunëtori. Përkatësisht Armir Hasaj dhe Xhorxh Çuni.

Sipas policisë këta shtetat pas një konflikti të ipas policisë këta shtetat pas një konflikti të çastit për motive të dobëta kanë tentuat të vrasin me armë zjarrin 16-vjeçarin.

Ky i fundit ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

RonaTyra

Sakaq, në cilësinë e provës materiale u sekuestrua automjeti me të cilin 2 autorët e dyshuar janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 

j.l./ ABC24.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu