Detaje/ Vëllezërit Beqiraj do të ekzekutonin Arben Mërkurin në Sukth

0
Gjigandi

Pengmarrja e Indrit Beqirajt gjatë ditës së djeshme ishte pikënisja e zbulimit të një sërë ngjarjesh kriminale në qytetin e Durrësit. Indrit dhe Gentian Beqirajt kanë rrëfyer disa ngjarje kriminale të ndodhura, të cilat çuan në prangosjen e 13 personave të tjerë.

Detaje të reja kanë dalë në dritë, ku u mësua se vrasja e dytë që kishin marrë porosi vëllezërit Indrit dhe Gentian Beqiraj kishte të bënte me ekzekutimin e Arben Mërkurit në Sukth.

Mërkuri dyshohej nga policia si vrasës me pagesë dhe u vra pesë muaj më parë në biznesin e tij në zonën e Sukthit. Sakaq nuk ka ende informacion për vrasjen e Mërkurit dhe nuk dihet nëse e kanë ekzekutuar vëllezërit Beqiraj apo dikush tjetër, megjithatë këta të fundit kishin marrë 3 500 euro paradhënie dhe kishin marrë një shtëpi me qira pranë vendit ku jetonte Mërkuri sipas bluve të Durrësit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu