Braktisi foshnjën, Gjykata cakton masën për 30-vjeçaren

0
Gjigandi

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 30-vjeçaren e cila braktisi foshnjën e saj të porsalindur në një bodrum pallati në Yzberisht.

Me kërkesë të avokatëve mbrojtës, 30-vjeçares do t’i bëhet ekspertiza psikologjike.

Ndërkohë, Prokuroria e Tiranës kishte kërkuar masën “arrest me burg”.

Foshnja nuk mundi të mbijetojnte dhe humbi jetën në maternitet një ditë më pas.

 

j.l./ ABC24.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu